ניווט באתר > מרכז קהילתי דקל > דף הבית > "אני בת-אל"

קיצורי דרך בחברה העירונית

חדשות ועדכונים בעיר


  • תושבים יקרים, ההרשמה לקייטנות הקיץ 2020 הסתיימה !!!

"אני בת-אל"

מידע כללי

"אני בת-אל"

מרצה: בת-אל פאפורה

 

בחיינו יש מרדף האם אני יפה מספיק? רזה מספיק? מוצלחת מספיק? השואה המתמדת לאייקוניים פופולאריים ולמסרים על דימוי אישיותי וגופני אידיאלי. העניין הוא שהייחודיות של כל אחד ואחת מאתנו, הוא סוד קסם שלנו! וזאת חובתנו הרוחנית והגשמית לטפח אותה ולממש את יעודנו בעולם הזה.

 

 

מופע יחיד של השחקנית היוצרת בת-אל פאפורה הוא חגיגה אמתית ומרגשת של צחוק מהול בעצב, המאלץ כל אחד להתבוננות עצמית. מקסים ומעורר הזדהות.

בת-אל פאפורה, השחקנית הקטנטנה, החליטה שאין שום דבר שיכול למנוע ממנה לעלות על הבמה.

כשהיא הפיקה לגמרי לבדה את הצגת הבידור "אני בת-אל" היא לא חלמה שהמופע יגיע לאולמות נחשבים דוגמת התיאטרון הקאמרי בו היא חגגה כבר לפני כשנתיים את חגיגות ה-150 למופע יחד עם קהל אוהדים, סטודנטים למשחק ומעריצים שהריעו לה ממושכות ולעתים, מחו בסתר דמעה.

 

אי אפשר שלא להתפעל מכישרון המשחק, השירה והריקוד שלה, מהאומץ לחשוף את סיפור חייה ותחושותיה ברבים, מהתובנות שטומן הטקסט שכתבה, מהנימה ההומוריסטית שמלווה את הגשתו, ובעיקר לאור המשמעות שהעניקה בת-אל להיגד, "להסתכל בחצי הכוס המלאה".

 

זהו סיפורה מעורר ההשראה של השחקנית בת-אל פאפורה בדרכה להגשים את חלומה ולהיות שחקנית מצליחה.

תוך כדי התגברות על דעות קדומות, סטיגמה ודחייה ובעזרת הרבה כריזמה ואמונה עצמית, היא הופכת לאישה עצמאית יוצרת ומאושרת.

המסע של בת-אל הוא מסע של כל איש ואישה, נער ונערה, שאי פעם הרגישו שונים בעולם שמאדיר מראה חיצוני שדוף ומיינסטרימי. 

בת-אל פאפורה, בת 27, נולדה ברומניה ועלתה לישראל  יחד עם אימא לאחר שננטשה על ידי אביה  וכמעט נשלחה לבית יתומים,  לאורך כל הדרך לא נתנה לגובהה לעצור את חלומה לכבוש את המסך ואת הבמה. 

היא שירתה בגלי צה"ל  ולמדה משחק ב"ניסן נתיב" תל אביב. משחקת בתיאטרון הקאמרי, שחקה בתיאטרון גשר ואף זכתה לתפקיד בולט בסרטו של אבי נשר  "פעם הייתי" ובסדרות הטלוויזיה "הפיג'מות" ו"גאליס". כשסיימה את בית הספר למשחק אף אחד לא רצה להעסיק אותה, אך כיום בת-אל מופיעה בכל הארץ עם מופע בו הצופים חווים את  "מסע ההישרדות" שעברה בדרכה  להגשים את חלומה.

בת-אל פאפורה היא נמוכת קומה, מה שאומר שגובהה הוא 120 ס"מ", היא משתפת במופע, אך  כוחותיה הפנימיים גדולים לאין שיעור. כל הכבוד לאימה, רופאת שיניים שטיפחה אותה מילדות והאמינה בה. הפיחה בה ביטחון עצמי, שלחה אותה לכל חוג שהיה בזמנו בקריית-ים, שם התגוררו.

אם לרגע בת-אל נפלה ברוחה והרימה ידיים, האם אמרה, "את יכולה" ולא נתנה לה לוותר לעצמה. ובביטחון עצמי שופע, אומרת בת-אל, "אני אישה שונה בחברה נורמטיבית כביכול, שבמקום להתחבא בוחרת לשים את עצמה במרכז הבמה, באור הזרקורים ולככב."

 

בואו למופע האישי של בת-אל פאפורה קטנת הקומה המתאר חיים שצמחו לממדי סיפור מדהים... זה מופע נדיר בהיותו סטנד-אפ אישי, אוטוביוגרפי, מבריק, כולל ארבעה שירים בביצוע נהדר שלה. כל התלאות, הייסורים והאכזבות שנזכרים בו הם כאין וכאפס כאשר רואים זאת מבעד לעיניה הגדולות, שופעות האור והתבונה, תחת תלתליה השחורים הארוכים, ומבעד להומור העצמי והחברתי שלה...

 

 

 "אני בת-אל" :

יוצרת- בת-אל פאפורה,

מוסיקה: גל לב ואלון זיגי לוי,

כוריאוגרפיה: עמית רייס,

מעצבת תלבושות: מלי אביב,

עיצוב תאורה: איתמר חורי.

 

יום שלישי | 29.5.18 | 20:30

 

מרכז קהילתי 'דקל', רח' רוטשילד 6, אשדוד.

20 ש"ח בלבד כחלק ממיזם הפנאי 'התושב במרכז הקהילתי', למידע והזמנות:08-8668634

 

 

קרדיט צילום: ברק רותם, יח"צ

תאריך יום ושעה מיקום עלות כניסה
29/05/2018
ט"ו סיון התשע"ח
שלישי
20:30
מרכז קהילתי דקל 20 פרטים בטלפון -08-8668634